Chyba każdy facet posiada jakieś koszulki męskie w swojej garderobie, a większość z nas nie ma nic innego niż koszule i już dawno zrezygnowała z popularnych wśród młodzieży t-shirtów. Czasami przychodzi nam jednak chęć do wymiany własnej garderoby i chcemy pozbyć się starych koszul i zamienić je na nowe modele. Jednak nie wszyscy wiemy zawsze, które koszule przestały być modne, a które warto jednak zatrzymać w szafie.

 

Najpierw należy obejrzeć stare koszule i zdecydować, które zostają, a które nie. Przeglądając koszule, zwróćmy uwagę na to, czy koszula nie nosi zbyt dużych oznak użytkowania. Najczęściej można zauważyć plamy pod pachami, które pojawiają się szczególnie latem, kiedy jest bardzo gorąco, a koszula wykonana jest ze sztucznych materiałów. To częsta przypadłość poliestrowych koszul, które choć tańsze, są niestety gorszej jakości. Jeżeli na takiej koszuli zauważymy plamę, to możemy z niej swobodnie zrezygnować. Nawet prana w najlepszych płynach nie odzyska już swojego fasonu i świeżości. Warto też wszystkie koszule przymierzyć i pozbyć się tych za dużych oraz za małych.

 

Kolejnym krokiem jest oczywiście udanie się do sklepu i wybranie nowych koszul. Te są w różnych krojach i to on jest podstawą wyboru. Bardzo popularny jest krój Slim Fit. Oznacza on koszulę talienowaną. To znaczy, że została ona uszyta w taki sposób, aby podkreślić smukłą sylwetkę mężczyzny. Dopasowane koszule to świetny wybór dla wszystkich mężczyzn, którzy nie mają problemu z nadmiernie wystającym brzuszkiem. Taliowane koszule świetnie prezentują się wtedy, gdy są gładkie. Kolejny rodzaj to Regular. To klasyczny krój bez wcięcia w talii i koszula tego typu będzie wyglądać dobrze na każdym mężczyźnie, oprócz tych bardzo szczupłych. Dodatkową zaletą stylu Regular jest to, że w koszulach tego typu będziemy się czuć dużo wygodniej niż w produktach typu Slim. Ostatni popularny krój to Relaxed. Ten przeznaczony jest dla tych panów, którzy mówiąc oględnie, mają poważny problem z utrzymaniem prawidłowej wagi. Tajemnicą tych koszul jest to, że są szersze niż standardowe produkty tego typu.

Kiedy dobierzemy już swój krój, to musimy jeszcze zdecydować się na odpowiedni rozmiar. Najczęściej ten podawany jest w sposób standardowy, czyli S/M/L/XL oraz rozmiarówką podawana w dwóch wymiarach – czyli szerokość kołnierzyka, oraz długość. Oczywiście są także inne, sposoby mierzenia, ale spotykane są one zazwyczaj przy zamówieniach przygotowywanych specjalnie pod wymiar przyszłego właściciela. Jeśli chodzi o standardowe podawanie wymiarów, to sposób przymierzania jest bardzo prosty. Musimy sprawdzić, czy jesteśmy w stanie zapiąć górny guzik i swobodnie oddychać. Drugą sprawą są ramiona – szew łączący barki i rękawy powinien znajdować się tam, gdzie naturalnie kończy się bark, a rozpoczyna ramię. Bardzo częstym i widocznym błędem jest koszula za szeroka w ramionach, gdzie szew znajduje się co najmniej kilka centymetrów niżej, niż powinien. Przy rozmiarówce kołnierzyka, musimy po prostu znać nasze rozmiary. Jeżeli mamy kłopot z wyborem, to możemy tu poprosić sprzedawcę, który posiadając taśmę mierzącą, rozwiążę nasz problem błyskawicznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *